O nás


Spolek pro záchranu kaple svatého Víta v Sinutci
Chrámce 14
434 01 Most
IČ: 22721738

Spolek pro záchranu kaple sv. Víta v Sinutci, založený v roce 2008, získal kapli o rok později od soukromého majitele do svého vlastnictví. V současnosti probíhá postupná oprava, a sice s podporou ze státního a krajského rozpočtu, Nadace OF a dalších privátních dárců.
Součástí snah o záchranu poutního areálu s kaplí svatého Víta je i kulturní a duchovní obnova. Ve spolupráci s občanským sdružením Středohoří sobě každým rokem (poslední dubnovou sobotu) organizováno Svatomarkovské procesí, kolem svátku svatého Víta (15. června) a letního slunovratu zase ornitologická vigílie Sinutecké kuropění a v září pak Švestková pouť.
V roce 2010 jsme vydali duchovně turistickou brožuru Voda živá aneb Studánkové putování s podrobnými informacemi o Libčevsi, nedaleké kapli sv. Jakuba v Lahovicích
a o kapli sv. Víta v Sinutci. Brožuru je možné zakoupit u kaple v Sinutci, nebo si ji ZDE stáhnout.


Návštěvu kaple si můžete domluvit s paní Ditrichovou ze Sinutce, č. p. 13 (tel. 608 524 037, e-mail: libuse.buriankova@seznam.cz), která vám ji ochotně otevře.

Pokud byste chtěli podpořit záchranu kaple jakoukoli částkou, zde je číslo našeho konta: 233287989 / 0300 (ČSOB). Pro vystavení darovací smlouvy kontaktujte předsedkyni sdružení Ing. Olgu Syrovátkovou.


O nás